Najlepsze oferty finansowe online.

Znajdź produkt, który spełni Twoje oczekiwania!

Przed czym chronią alerty BiK?

07:06:2023 Finanse osobiste Porady

Alerty BiK - na czym polega usługa?

Alerty BiK to narzędzie pozwalające kontrolować i monitorować naszą historię kredytową. To usługa, która automatycznie wyśle nam powiadomienia w momencie wystąpienia jakiegoś nieoczekiwanego zdarzenia. Umożliwia natychmiastowe reagowanie na potencjalne zagrożenia dla naszych finansów – prób wyłudzenia kredytu na nasze dane. Korzystanie z tego narzędzia sprawia, że możemy mieć pewność, że nasze finanse są bezpieczne i że nie zostaniemy niczym zaskoczeni.

O czym ostrzegają alerty BiK.

W momencie, w którym ktoś próbuje otrzymać / wyłudzić kredyt podając nasze dane (np. nasz numer PESEL), mając aktywną usługę Alerty BiK, z miejsca otrzymujemy wiadomość SMS o wystąpieniu takiego zdarzenia. Jeśli to nie my staramy się otrzymać kredyt, możemy natychmiast zareagować i uchronić się od kłopotów.

Warto tez wspomnieć, że alerty BiK będą nas również informować jeśli ktoś, podając nasze dane, będzie chciał podpisać jakąś umowę związaną ze zobowiązaniem finansowym. Sytuacja taka dotyczy np. umowy na abonament telefoniczny czy Internet mobilny.

 

Posiadając aktywna usługę alerty BiK możemy spać spokojnie i nie martwić się o to, że ktoś wyłudził nasze dane osobiste i chce ich użyć dla własnych korzyści finansowych. W przypadku gdy żadne zdarzenie związane z użyciem naszych danych osobowych nie wystąpi BiK będzie przysyłał nam raz w miesiącu wiadomość potwierdzającą, że nasze dane są bezpieczne i żądne zdarzenie związane z wyłudzeniem nie nastąpiło.