Najlepsze oferty finansowe online.

Znajdź produkt, który spełni Twoje oczekiwania!

Pożyczka przez internet czy w oddziale banku?

27:09:2017 Porady Kredyty Banki

Zainteresowane uzyskaniem dodatkowej gotówki osoby (niezależnie czy chodzi tu o kredyt gotówkowychwilówkę czy kredyt hipoteczny) coraz częściej wypełniają wnioski o pożyczkę na serwisach online. Z założenia jest to o wiele bardziej wygodne i.... tańsze.

Kalkulatory i porównywarki pożyczek online są atrakcyjne ponieważ dzięki nim kredyty stają się łatwo dostępne. Wszystkie oferty mozna sprawdzić w jednym miejscu - na ektranie własnego monitora czy tabletu. Nic więc dziwnego, że liczba wizyt w placówkach bankowych systematycznie spada. Każdy woli zostać w domu i stamtąd zapoznać się z wszelikimi możliwościami kredytowania, niż wypytywać o wszystko bezpośrednio pracownika pojedynczego banku. 

Możliwość sprawdzenia kredytów online ma też dodatkowe plusy. "Prywatność" i zacisze własnego lokum powoduje,że nie czujemy zdenerowania, czy nawet wstydu, sprawdzając swoje możliwości kredytowe.  

Po wysłaniu wypełnionego na stronie internetowej wniosku o kredyt czekamy maksymalnie kilka godzin na kontakt z przedstawicielem instytucji finansowej, której ofertę wybraliśmy. Często, wstępną decyzję, widzimy od razu - już przy / po wypełnieniu wniosku. To równiez wpływa na nasz komfort psychiczny.

Podczas miłej rozmowy z konsultatnem, szybko dowiemy się czy uda nam się dostać pożyczkę i jak wysokie są wszystkie koszty związane z zaciągnięciem i spłatą kredytu (choć te juz poznaliśmy korzystając z kalkulatora kosztów dostępnego na stronie porównywarki finansowej). Jeśli wszystko pojdzie ok i klient zgadza się z regulaminem oferty, w większości przypadków otrzymuje umowę kurierem i po jej odesłaniu pożyczone pieniądze błyskawicznie trafiają przelewem na jego konto bankowe.

Można więc z całą pewnością powiedzieć, że pożyczka przez Internet jest dużo bardziej wygodna. Nie potrzebujemy odwiedzać oddziału banku (lub nawet kilku jeśli chcemy porównywać oferty). Oszczędzamy czas  potrzebny na wyczekiwanie w bankowych kolejkach, nawet jeśli wcześniej byliśmy umówieni do konsultanta. Nie musimy też ponownie wracać do banku, aby podpisać umowę kredytową czy umowę pożyczki.

W sieci wszytko odbywa się szybciej i sprawniej. Oferty możemy porównać na jednym ekranie, wybrać najlepsza dla nas i kilkoma kliknięciami załatwić większość formalności.