Najlepsze oferty finansowe online.

Znajdź produkt, który spełni Twoje oczekiwania!

Karta kredytowa - czym wyróżnia się najlepsza?

21:04:2023 Karty kredytowe Finanse osobiste Porady

Umiejętn korzystanie z kart kredytowych pozwala oszczędzać pieniądze na zakupach, a dodatkowo może zabezpieczyć zakupy użytkowników za pomocą różnych umów. Wiele banków oferuje karty kredytowe, które różnią się od siebie warunkami i rodzajami. Wybór najlepszej karty często wymaga wypracowania profesjonalnego planu finansowego, aby móc wybrać najbardziej odpowiednią ofertę.

 

Karta kredytowa może być bardzo przydatnym narzędziem finansowym. Najlepsza karta kredytowa powinna spełniać kilka kryteriów.

Po pierwsze - atrakcyjna roczna stopa procentowa, ale biorąc pod uwagę wystawców kart tutaj można wiele nie ugrać.

Po drugie - opłaty za korzystanie z karty. I tutaj możemy już dużo zaoszczędzić. Niektóre banki oferują korzystanie z kart kredytowych z ich logo zupełnie za darmo. Inne są co prawda darowe, ale pod warunkiem odpowiednio wysokich wydatków dokonanych za pomocą karty. Czasem limity te są miesięczne, a czasem roczne. Już tylko niewiele banków ma w swojej ofercie karty o stałej opłacie rocznej.

Pozycja trzecia, na którą warto zwrócić uwagę to zniżki i promocje na konkretne marki i sklepy.

Wśród aktualnie dostępnych ofert kart kredytowych znajdziemy wiele proponujących punkty w popularnych programach partnerskich (linii lotniczych, czy sieci typu Payback). Wiele oferuje dodatkowe zniżki na zakupy z sieciach handlowych czy konkretnych markach ubrań czy kosmetyków. W zależności od tego jak często korzystamy podczas zakupów z określonych sklepów, czy jak bardzo wierni jesteśmy jakieś marce produktów warto rozważyć tę opcję dostępną dla kart kredytowych. Może okazać się dla nas bardzo wartościowym dodatkiem do karty, powalającym zaoszczędzić, czasem nawet kilkanaście procent, na dokonywanych zakupach.

Inne istotne wartości dodane przy korzystaniu z kart kredytowych to bezpłatne opłaty za odroczenie płatności, 22-dniowy okres bezodsetkowy oraz dostęp do nieograniczonych kont kartowych. Warto również wybrać kartę kredytową, która oferuje dodatkowe benefitu, takie jak punkty lub ekstra środki pieniężne (np. jednorazowa usługa typu cashback przy wydaniu określonej kwoty w wyznaczonym czasie po wyrobieniu karty kredytowej).

 

Karta kredytowa to elastyczne narzędzie finansowe. Przed dokonaniem wyboru najlepszej karty należy wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety każdej konkretnej oferty oraz zrozumieć, jak często i na jaki cel będzie używana. Eksperci IdenTech zalecają wybór karty zgodnie z indywidualnymi potrzebami i zastosowanie jej starannie, aby cieszyć się jej korzyściami bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat czy kosztów.